5.4 C
Prague
Pondělí, 5 prosince, 2022

Zisk i tržby Henkel v pololetí klesly

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -spot_img

Export z největší evropské ekonomiky se v červnu zvýšil o 14,9 procenta oproti květnu,

WIESBADEN. Německý vývoz i dovoz v červnu rostly již druhý měsíc po sobě a rychleji než v květnu. Informoval o tom v pátek spolkový statistický úřad Destatis.

Podle nejnovějších údajů se export z největší evropské ekonomiky v červnu zvýšil o 14,9 procenta oproti květnu, kdy meziměsíčně vzrostl o 8,9 procenta.

Překonal tak odhady ekonomů, kteří předpovídali zrychlení exportu v červnu na 13,3 procenta.

I import nabral v červnu tempo a stoupl o 7%, zatímco v květnu se zvýšil o 3,6 procenta. Tento výsledek však zklamal ekonomů, kteří počítali s nárůstem importu v červnu o 10,9 procenta.

Přebytek obchodní bilance Německa po očištění od sezónních vlivů se v červnu zvýšil na 14,5 miliardy eur z květnových 7,5 miliardy eur, zatímco ekonomové odhadovali, že dosáhne 10,1 miliardy eur.

V meziročním srovnání export v červnu klesl o 9,4 procenta po pádu o 29,8 procenta v květnu. A podobně i tempo poklesu dovozu se v červnu zmírnilo na 10,7 procenta z květnových 21,7 procenta.

Ve srovnání s únorem 2020, což byl poslední měsíc před zavedením blokád pro omezení úniku nového koronavirus, byl vývoz po úpravě o kalendářní a sezónní vlivy nižší o 16 procent a dovoz o 12,5 procenta, uvedl Destatis.

- Komerční sdělení -spot_img

čtení ke kávě

- Komerční sdělení -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -spot_img