5.4 C
Prague
Pondělí, 5 prosince, 2022

4 varovné signály, které hlásí, že je čas změnit práci

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -spot_img

Člověk v práci stráví třetinu svého života. Přesto velkému množství českých pracantů působí jejich zaměstnání noční můry. Neplýtvejte drahocenným časem. Přečtěte si, tipy a rady od pracovního portálu 123jobs.cz, zkušeného českého leadra e-commerce v oblasti inzerce práce a zveřejňování pracovních nabídek. Kdy je tedy čas na změnu? 

  1. Když je pondělí váš nepřítel

Jen málo lidí má pondělky opravdu v lásce. Přeci jen končí to pohodové nicnedělání a začínají povinnosti. Pokud ale s blížícím se nedělním večerem pociťujete zvýšený stres a úzkost, není to v pořádku.

Práce nemusí být vaší nejoblíbenější činností, ale nesmí vás znechucovat. V momentě, kdy se pondělí stane největším nepřítelem, je čas uvažovat o změně.

  1. Když pracovní problémy prosakují do soukromí

Modernější pracovní standardy mileniálů jsou nastavené jinak. Jejich pracovní prostředí je s tím soukromým mnohem více spjato. Dokud je klid a mír v práci, je klid a mír doma. S rostoucími pracovními problémy se ale nevyhnutelně začnou neshody přesouvat do dalších rovin života. 

Může se to stát i zastáncům staré školy, kteří mají mezi prací a rodinou postavenou pevnou zeď. Nenechte si zničit soukromí. 

  1. Když nevýhody převažují výhody

Lidé mají tendenci ve špatné práci zůstávat, i když kupu nevýhod vyvažuje jen jedna výhoda. Může to být dobrý kolektiv, vysoký plat nebo vhodná pracovní doba. Zamyslete se ale, zda skutečně jedna výhoda může vyvážit řadu věcí, které vám v práci vadí.   

  1. Když jste zaseklí na jednom místě

Vaše práce vám nevadí, kolegové jsou milí a plat je ucházející? Zdánlivě nemáte žádný důvod ke změně. Skutečně? Jak dlouho už jste zaseklí na stejné pozici? Jak dlouho už děláte dennodenně jednu a tu samou práci? Nenabízí-li vám zaměstnání možnost růstu, zvažte, zda své schopnosti neuplatnit jinde. 

Život je o neustálém rozvíjení sebe sama. Ať je vám 20, 40 nebo 60, nenechte se uvěznit v ubíjejícím kolotoči stereotypy. Dělejte práci, která vás naplňuje. Dovolte si být na sebe pyšní a v práci spokojení. Najděte si tu pravou práci pro vás na pracovním portálu 123jobs.cz a změňte svůj život k lepšímu ještě dnes. 

123jobs

123jobs recenze

123 jobs recenze zkušenosti

- Komerční sdělení -spot_img

čtení ke kávě

- Komerční sdělení -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -spot_img