5.6 C
Prague
Pondělí, 5 prosince, 2022

Šperky s tanzanitem

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -spot_img

Hledáte dar nebo ozdobu, která zaujme krásným provedením a unikátním vzhledem? Šperky s tanzanitem mají právě tyto kvality a určitě vás uchvátí. Průzračné modré a fialové odlesky krásného broušeného drahokamu ve spojení s vynikající šperkařskou prací na drahých kovech dělají ze šperků s tanzanitem opravdu nevšední produkt, který si získává stále více příznivců po celém světě.

Jaký drahokam je tanzanit

Tanzanit je ojedinělý drahokam, který lze získat pouze v Tanzánii. Tento drahokam je v podstatě odrůdou zoisitu přeměněnou při vysoké teplotě (další odrůdy minerálu mají také růžové či zelené zbarvení) s krásnou modrou barvou, která podle lomu světla na brusu přechází až do fialova. Drahokam vzniká působením vysokých teplot na původní hnědé kameny a objeven byl teprve ve druhé polovině 20. století. Tanzanit se vyrábí uměle z původní suroviny žíháním, které ji přeměňuje do žádoucího vzhledu. Vzniká tak křehký minerál, jež je nutné brousit opatrně, aby nedocházelo k jeho vydrolování. Optimálně vybroušený tanzanit může dosahovat hluboké modré barvy nebo efektního přechodu až do jemně fialové.

Nejoblíbenější šperky s tanzanitem

Šperky s tanzanitem obvykle kombinují jemné studené tóny stříbra či bílého zlata se stejně studenou modrou barvou, není však výjimkou ani kombinace se zlatem žlutým nebo růžovým. Nejoblíbenější druhy zahrnují stříbrné či zlaté prsteny s tanzanitem nebo přívěsky. Drahokam je obvykle tvarován do drobného oválu, kruhu nebo čtvercového či obdélníkového tvaru, jak prsteny, tak přívěsky na řetízek tím získávají klasický až starožitný vzhled, lze jej však zasadit také do moderních designů. Velmi často jsou šperky s tanzanitem jako ústředním drahokamem doplňovány drobnějšími bílými kameny – zirkony nebo diamanty, které svým leskem doplňují výsledný efekt studené krásy drahokamu. Šperky s tanzanitem jsou tradičním darem novopečeným maminkám a prý mají schopnost ulevovat od stresu a zklidňovat mysl.

Pokud Vás zaujal tanzanit, pak určitě doporučujeme článek Nevšední šperky s úchvatným modrým tanzanitem na našem blogu.

- Komerční sdělení -spot_img

čtení ke kávě

- Komerční sdělení -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -spot_img