5.6 C
Prague
Pondělí, 5 prosince, 2022

Ručně vyráběné ozdoby patří mezi nejmagičtější: Podívejte se, čím si ozdobit stromeček, aby měl i přidanou hodnotu

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -spot_img

Co myslíte, jaké vánoční ozdoby asi měli tradičně na vánočních stromků naši předkové? Byly to ty ručně dělané. Z drátu, pletené, papírové, Slaměné, háčkované, vyšívané, či pečené. A jedno měly společné, opravdu byly jedinečné a unikátní svým způsobem. Trend honosně ozdobeného vánočního stromku se do našich zeměpisných šířek dostal až v polovině 19. století. Přišel z Rakouska a Německa. Nejdříve se prirodzne zdomácněl v bohatých šlechtických rodinách.

Až postupně se začal dostávat mezi chudší vrstvy. No a postupem času se stalo to, že většinu ozdob si všichni kupujeme. Nicméně v posledním období se jaksi stále více utíkáme k věcem původním a vyhledáváme tradice. A s nimi se pojí i výzdoba stromku, jehož značnou část budou tvořit ručně dělané ozdoby. Tak co zajímá vás, do čeho se vám vyplatí investovat? Ať už čas nebo peníze, je to na vás.

Křišťálová klasika a sklo v popředí
Křišťálové vánoční ozdoby jsou skutečnou klasikou. Na jejich výrobu si zřejmě jen tak leckdo netroufne, ale rozhodně se vám tato investívia vyplatí. Věřte, že pokud si něco takového pořídíte, stane se to pro vás rodinným klenotem. Krásně se třpytí, vypadají vždy skvěle a co je nejlepší, nikdy nevyjdou z módy.

třpytivé radosti
Kdysi naše pra-prastaré mámy museli kouzlit z ničeho, recyklovat a vymýšlet. My máme mnohem širší možnosti. Zkuste si letos dát závazek. Alespoň jednu ozdobu na stromeček si vyrobte doma. Například na takovou prvotinu, jsou ideální volbou takové „štipčeky“. Stačí vám pořídit si skřipec, tvrdý papír nebo karton, kamínky a množství třpytek. A můžete začít tvořit. Kreativitě se v tomto směru meze nekladou.

Vintage ozdůbky
Pokud milujete vintage styl, není důvod, proč by váš stromeček nemohl odrzkadľovať vaši oblíbenou techniku. Zkuste sáhnout po takových kouscích. Přestože na první pohled vypadá jejich výroba velmi náročná, stačí jen trošku citu a preciznosti. Pořiďte si látku, pěkné kamínky a pokud nevíte vyšívat, poproste o pomoc babičku. Věřte, že takto se pod vašima rukama, dokáže zrodit dokonalý skvost. Ten pravý rodinný a to je to nejpodstatnější. A vůbec nezáleží na tom, že možná nebude úplně dokonalý. Základ je, že bude váš.

- Komerční sdělení -spot_img

čtení ke kávě

- Komerční sdělení -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -spot_img