5.6 C
Prague
Pondělí, 5 prosince, 2022

Repasované brzdové třmeny aneb jaké jsou největší výhody jejich opravy?

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -spot_img

O automobilových součástkách platí, že žádná z nich nevydrží věčně. Naopak drtivou většinu z nich budete muset vyměnit ještě před koncem životnosti samotného osobního či nákladního automobilu.

Typicky se jedná o brzdy a brzdové třmeny, které zvláště u těžších vozidel dostávají neuvěřitelně zabrat. Jsou totiž nedílnou součástí bezpečnostních prvků, neboť auto vždy rozjedete na určitou rychlost, ale brzdy jsou jediným prostředkem, jak jej bezpečně zastavit.

Kdy měnit brzdové třmeny?

Stav brzdových třmenů je jednou z hodně podceňovaných věcí, která by vás ovšem při krizové situaci mohla mrzet. Pokud totiž provozujete svůj osobní nebo nákladní automobil celoročně, dostávají samotné brzdy neuvěřitelně zabrat.

Nejenom, že jsou opotřebovány samotným bržděním, ale také se musí vyrovnat s povětrnostními vlivy. Vlhkost a posypová sůl totiž třmenům na životnosti dvakrát nepřidá. I proto se opravené brzdové třmeny nachází na relativně velkém množství nových vozidel, protože příroda je v tomto ohledu nekompromisní.

Proč volit repasované třmeny?

Pokud jste se dostali do situace, kdy jsou brzdové třmeny natolik opotřebované, že nedokážou stoprocentně odvádět svou funkci, měli byste najít efektivní řešení. Tím nejlepším je nepochybně návštěva specializovaného servisu, kde se zaměřují především na repasované brzdové třmeny. Ty dosahují stejné životnosti, jako zbrusu nové třmeny, ovšem s mnohem nižší pořizovací cenou. Navíc dostanete 2letou záruku, v rámci níž máte veškerý servis a kontroly brzdového systému zcela zdarma.

Které brzdové třmeny jsou k dispozici?

Nejste-li vyučenými automechaniky, pak vás asi překvapí, že na vozidlech různých značek se nachází brzdové třmeny od různých výrobců. Mezi jednotlivými součástkami jsou však velmi malé rozdíly, které laik ani nezaznamená.

Zkušení mechanici však dobře vědí, že výměna třmenů musí být realizována pouze kus za kus, protože třmeny jiného výrobce mohou disponovat drobnými odlišnostmi. Pro specializovaný servis to však nepředstavuje žádný problém, neboť nabízí repasi třmenů Wabco, Haldex nebo Knorr.

Chystáte-li se na servis brzd, pak jsou jednoznačnou volbou repasované brzdové třmeny. Za nižší pořizovací cenu získáte stejnou životnost i funkci jako u nové součástky, což se nepochybně vyplatí.

Má vaše auto důlky po kroupách? Zde je řešení. Služba opravy karosérií vozidel bez poškození laku po krupobití je rychlá a bezproblémová.

- Komerční sdělení -spot_img

čtení ke kávě

- Komerční sdělení -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -spot_img