5.4 C
Prague
Pondělí, 5 prosince, 2022

Prodám školku aneb jak se postarat o výchovu dalších generací?

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -spot_img

Volná místa ve státem zřizovaných mateřských školách dlouhodobě nejsou, což je v mnohých oblastech obrovský problém. I když tuzemská legislativa jasně stanovuje požadavky na vzdělání předškolních dětí, někteří rodiče srdnatě bojují, aby své dítko dostali alespoň na poslední rok do mateřinky. Pokud byste s touto tristní situací chtěli něco udělat, můžete si založit vlastní soukromou školku nebo výchovu dalších generací zabezpečit prostřednictvím dětské skupiny či mikrojeslí.

Jak se starat o děti do 3 let věku?

Výchova malých dětí do 3 let věku je paradoxně relativně snadná z hlediska byrokratické náročnosti. K založení soukromé mateřské školky je třeba získání vázané živnosti, což je podmíněno splněním nejenom všeobecných, ale také specifických podmínek.

Konkrétně se jedná o trestní bezúhonnost a odbornou způsobilost k výkonu všeobecné zdravotní sestry nebo sociálního pracovníka nebo pracovníka v sociálních službách. Disponujete-li takovýmto vzděláním, pak máte dveře k založení nebo odkoupení vlastní mateřinky otevřené. Školky a jesle na prodej naleznete na specializovaném internetovém portálu.

Co je dětská skupina?

Druhou možností, jak se postarat o výchovu dalších generací, je založení takzvané dětské skupiny. Ta představuje zařízení pravidelné péče pro děti ve věku od jednoho roku do doby zahájení povinné školní docházky. Kolektiv je ve většině případů tvořen přibližně 12 dětmi za přítomnosti dvou či více pečujících osob. Podrobnější informace o dětské skupině jsou k nalezení v příslušných paragrafech nebo na internetových stránkách. Nechcete-li se obtěžovat se sháněním vhodné nemovitosti, jednoduše můžete přejít do sekce – koupím jesle, kde jsou prodávána zavedená výchovná zařízení.

Jak fungují mikrojesle?

Zavítáte-li na inzeráty s heslem – prodám jesle nebo prodám školku, můžete relativně snadno získat vlastní zařízení na výchovu malých dětí. Pakliže byste se ale necítili na provoz klasické mateřinky, můžete si otevřít mikrojesle. V nich je zajišťována pravidelná péče o děti od 6 měsíců do 4 let. Velkou výhodou je individuální přístup ke všem dětem, takže se jedná o ideální doplněk rodinné výchovy a péče.

Pokud vám není výchova malých dětí lhostejná a máte-li odpovídající odborné vzdělání, založte si vlastní školku. Neexistuje hezčí pohled než pohled na děti, které jste vychovali.

- Komerční sdělení -spot_img

čtení ke kávě

- Komerční sdělení -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -spot_img