5.4 C
Prague
Pondělí, 5 prosince, 2022

Pražské restaurace podle všeho znovu otevřou. Je to dobře?

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -spot_img

Po dlouhých měsících omezeného provozu se zdá, že se restauracím v hlavním městě blýská na lepší časy. Nouzový stav nebyl prodloužen, a tak budou moci restauratéři otevřít. Namísto krabičkové diety si tak budeme moci opět užít posezení u dobrého jídla a pití v interiéru našeho oblíbeného podniku. Množí se však také hlasy, které namítají, že otevírání barů a restaurací situaci v České republice výrazně zhorší.

Skončí také státní podpory

Odvrácenou stranou mince tohoto rozvolňování je skutečnost, že s otevřením podniků skončí také státní dotační programy, které restauratérům pomáhaly udržet se nad vodou. I když nešlo o žádné závratné peníze, díky nim a příjmům z rozvozu a výdejových okének řada restaurací doposud nezkrachovala. Majitelé restaurací se tak možná budou muset poohlédnout o nějakém zdroji financování, například podnikatelském úvěru, který jim pomůže první týdny překlenout.

Zájem lidí o návštěvu restaurace totiž podle analytiků nebude tak velký, jak jejich majitelé doufají. A u barů bude poptávka ještě slabší. Analytici předpokládají, že restaurace a bary budou trpět zejména úbytkem těchto hostů:

  • Lidí, kteří pracují z domova, a tak nepotřebují polední menu ani jiné obědy
  • Lidí, kteří v důsledku krize přišli o část příjmů, například benefity či odměny, a tak nebudou do barů a restaurací chodit tak často
  • Lidí, kteří berou celou situaci okolo koronaviru velmi vážně a návštěvu restauračních zařízení tak aktuálně zcela odmítají

Tematické akce

Majitelé restaurací by se tak podle marketérů měli zaměřit hlavně na přilákání stálé klientely. Pomoci v tomto směru mohou například tematické akce. Ty je dobré zaměřit primárně na mužskou klientelu, protože právě muži jsou v České republice obvykle věrnými zákazníky. Ženy oproti tomu podniky častěji střídají a rády ochutnávají jídlo v nových restauracích.

- Komerční sdělení -spot_img

čtení ke kávě

- Komerční sdělení -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -spot_img