5.4 C
Prague
Pondělí, 5 prosince, 2022

Počty nakažených v Praze stoupají. Co nás čeká dál?

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -spot_img

Počty nakažených koronavirem narůstají. Jen za středu 9. 9. 2020 to bylo rekordních 1164 lidí. Praha pak patří k nejpostiženějším regionům Česka. Jaká je aktuální situace a jakíá jsou další plánovaná opatření?

Epidemiologická situace v Praze se zhoršuje

Hygienici připouštějí, že v takto masivním měřítku trasovat kontakty nakažených již nestíhají. Situace se stala alarmující v úterý, kdy hygienici zaznamenali 220 nových případů.

Hovořilo se o tom, zda bude povinné nošení roušek ve všech vnitřních veřejně přístupných prostorách. Již ve středu 9. 9. však ministr zdravotnictví oznámil, že povinnému nošení roušek se ve vnitřních prostorách nevyhne celá republika.

Dalším možným opatřením, které by mohlo bránit šíření nákazy, je také povinná dezinfekce rukou. Hygienici navíc upozorňují na to, že častým ohniskem nákazy jsou v metropoli bary a noční podniky. Provozovatelé se tak museli připravit na omezenou otvírací dobu.

Jaká budou další opatření, to zatím není zcela jasné. Závisí to na dalším vývoji epidemiologické situace. Plošnému zavírání podniků se však již chce vláda vyhnout. Toto opatření by mělo výrazně nepříznivý ekonomický dopad.

Okolní státy zpřísňují opatření

Neplánuje se ani zavírání hranic. Omezení se však obyvatel Prahy při cestách do zahraničí dotkne. Německo se již rozhodlo k zařazení Prahy mezi epidemiologicky rizikové oblasti. Informaci přinesla ČTK, která se odvolala na diplomatické zdroje.

Prakticky to tak znamená, že bude nutné nechat se otestovat. Pokud dotyčný mít test nebude, čeká ho povinná karanténa. Test pak stejně bude muset absolvovat v Německu.

Podobně se k situaci v Česku postavila také Belgie. Ti, kteří budou přijíždět z Prahy, potřebují test a budou muset i absolvovat karanténu v délce 14 dnů. Belgické zařazení Prahy do tzv. červené zóny podle semaforu prakticky znamená zákaz pro belgické občany do dotyčné oblasti cestovat, jak uvedla česká diplomacie.

Předchozí článekAktuálně z naší metropole
Další článekSluneční králové
- Komerční sdělení -spot_img

čtení ke kávě

- Komerční sdělení -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -spot_img