5.4 C
Prague
Pondělí, 5 prosince, 2022

Obezřetnost? V práci se kryjte pojištěním odpovědnosti!

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -spot_img

Obezřetnost a pečlivost se v práci vyplácejí, obě vlastnosti se kladně promítají do odměn a prémií. Stačí však okamžik a veškerá snaha může přijít vniveč, protože neopatrností dojde ke vzniku škody, kterou požaduje zaměstnavatel uhradit. Co v takových případech dělat? Podle zákoníku práce může zaměstnavatel požadovat zaplatit částku až do 4,5násobku průměrného hrubého výdělku, což jsou nejen v době koronakrize velké peníze. Velmi vhodným řešením je kvalitní pojištění odpovědnosti.

Hrazení škod zaměstnancem

Poskytl vám zaměstnavatel pracovní notebook? Právě notebook a firemní telefon jsou dva přístroje, u kterých dochází často ke škodě z důvodu poškození, upadnutí nebo polití. Nehody se pracovnímu prostředí nevyhýbají ani v jiných směrech, může dojít k poškození jiných svěřených přístrojů, měřící a laboratorní techniky, ale bezpochyby také služebního vozidla, které je využívané pro pracovní účely. V případě vzniklé škody má zaměstnavatel nárok žádat po zaměstnanci částku do výše již zmíněného 4,5násobku průměrné mzdy daného zaměstnance.

Pojistka na blbost v pracovním prostředí

Při měsíční mzdě 20 000 Kč je to 90 000 Kč, což jsou poměrně velké peníze nejen v době sílící krize vyplývající z pandemie koronaviru. Řešením je sjednat si pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli, která je pojistkou na blbost v pracovním prostředí. Sjednává se ve 3 různých tarifech, ve variantě standard se nezkoumá ani druh pracovní činnosti. Tarify Řidič a Řidič PLUS jsou naopak vhodné pro zaměstnance používající služební vozidlo, případně i se svolením zaměstnavatele k soukromým účelům.

Pozor na výluky

Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli u pojišťovny ERGO se sjednává s celosvětovou platností, což se hodí při služebních cestách. Pojištění je vždy se spoluúčastí, kterou lze zvolit dle pojistné částky. Pojištění však neplatí v některých konkrétních případech, při úmyslně způsobené škodě nebo při práci pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek, také při škodě způsobené vyrobením vadného výrobku nebo špatnou manuální prací při montáži.

- Komerční sdělení -spot_img

čtení ke kávě

- Komerční sdělení -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -spot_img