5.6 C
Prague
Pondělí, 5 prosince, 2022

Nechte se okouzlit moderním a minimalistickým Berlínem: Těchto 5 míst byste měli navštívit

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -spot_img

Berlín se za poslední roky stal jedním z nejoblíbenějších turistických míst. Vyhledávaný je pro svou rozmanitost, ať už chcete vidět kulturní památky, přírodu, užít si stylové kavárny a nákupy … Na své si tu přijde každý. Od nás se můžete dostat do Berlína velmi jednoduše – letecky nebo vlakem. Tyto dva způsoby jsou velmi rychlé a podstatě bezstarostné. Co se týče ubytování, i to najdete velmi snadno. Od hotelů, penzionů po pronájem bytů … I když se vypravíte do tohoto města na poslední chvíli, nemusíte se bát, že nenajdete ubytování, které by splňovalo všechny vaše potřeby.

Pokud máte na návštěvu tohoto města jen pár dní, je lepší se informovat, co se vyplatí vidět nejvíce. Proto jsme pro vás vybrali 5 zajímavých míst, které zvládnete již během víkendu, aniž jste se honili.

Stylový začátek dne
Berlín je známý pro své stylové kavárny, restaurace, kde můžete odstartovat svou německou exkurzi. Našim tipem je místo Commonground, které nabízí raňakové menu, brunch či koktejlové posezení. Módní zařízení působí velmi útulně a zamilujete si ho hned při vstupu. A vyhovíte i své chuťovým pohárkům.

centrum umění
Pokud vyberete do Berlína, určitě byste měli navštívit nějakou galerii. Berlinische Galerie je jednou z těch, kterou byste neměli obejít. Nabízí směs moderního umění, převážně styl dadaismus – fotografie, malby, architekturu … Najdete ji blízko Židovského muzea.

Braniborská brána
Berlín samozřejmě nabízí více památek, ale tuto byste rozhodně neměli vynechat. Tato brána je symbolem spojeného Berlína. Nachází se na náměstí Pariser Platz, které po sjednocení Německa prošlo kompletní rekonstrukcí. Dnes je domovem mnoha institucí, velvyslanectví a akademií.

nákupy
Pokud vyberete za nákupy, můžete si být jistý, že neobíďte naprázdno. Toužíte po stylových a designových kouscích? Namiřte si to rovnou na Alexanderplatz, kde najdete velké množství trendy butiků, ale i outletů. Hned u východu z metra se nachází centrum Galeria Kaufhof, kde na šesti patrech najdete doslova vše – do spodního prádla, doplňků po boty, oblečení a samozřejmě i luxusnější značky.

- Komerční sdělení -spot_img

čtení ke kávě

- Komerční sdělení -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -spot_img