5.6 C
Prague
Pondělí, 5 prosince, 2022

Návrat do kanceláře doprovází nová pravidla ohledně hygieny i požadavků na fyzický odstup

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -spot_img

Během období pandemických mimořádných nařízení se zdálo, že kancelářím typu open space odzvonilo. S koncem opatření se zaměstnanci do administrativních budov pozvolna vrací, nastavují se však nové podmínky pro práci, které zahrnují požadavky na čistotu a hygienu, ale také fyzický odstup. S čím se nyní lidé v kancelářském prostředí nejčastěji setkávají?

Méně návštěv a dobrovolné testování

Jedním z nových pravidel je méně návštěv zvenku dovnitř firemních prostor. V případě nevyhnutelnosti bývají návštěvy testovány antigenními testy na přítomnost koronaviru, aby byla zajištěna bezpečnost zaměstnanců na pracovišti. Testování sice od září není povinné, ale některé firmy nabízejí testování svým zaměstnancům bezplatně jako benefit, obdobně společnosti umožňují očkování svých zaměstnanců podnikovými lékaři.

Dohled na čistotou a hygienou na pracovišti

V minulosti nebývala čistota na pracovišti v hledáčku managementu a podle toho se k úklidu kanceláří Praha přistupovalo. To se však s koronavirovou krizí změnilo, čistota a hygiena se dostaly do popředí zájmu nejvyššího vedení a jejich perfektní provedení závisí na dalším fungování firmy. Pravidelně se proto také dezinfikují pracovní místa a společné prostory, jako jsou toalety, kuchyňky, šatny nebo sprchy.

Pravidelný úklid s hygienickým servisem

Kromě pravidelného úklidu pracoviště, který zajišťuje odborná úklidová firma povětšinou v odpoledních nebo večerních hodinách, se dbá na zajištění hygienického servisu. V rámci něho dochází k zajištění toaletních potřeb na toalety, mycích prostředků do kuchyněk, ale také k doplnění nezbytné dezinfekce do stojanů nebo rozprašovačů, které jsou zaměstnancům k dispozici. Všemi těmito metodami se firmy snaží vyhnout dalším karanténním opatřením nebo uzavření svých provozoven vlivem výskytu infekce koronavirem u některého ze svých zaměstnanců.

- Komerční sdělení -spot_img

čtení ke kávě

- Komerční sdělení -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -spot_img