5.4 C
Prague
Pondělí, 5 prosince, 2022

Matrace je klíčem ke spokojenému spánku

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -spot_img

Hmotnost se nemusí zdát tak důležitá, ale může být rozhodující při výběru matrace. Vlastnosti každé z nich jsou velmi ovlivněny váhou a typem těla. V závislosti na vaší hmotnosti a typu těla možná budete potřebovat konkrétní typ nebo pevnost, abyste vytvořili ideální pocit a podporu, kterou vaše tělo potřebuje. 

Máte lehčí váhu 67 kg a méně

Lidé s lehčí váhou neklesají tak hluboko do matrace, díky čemuž ty s hustšími vrchními vrstvami nebudou tak pohodlné. Pro vás se skvěle hodí univerzální komfortní matrace. Vybírejte si matraci, která je o 0,5–1 body pevnosti pod tím, co cítíte, že skutečně potřebujete. Je to proto, že většina pocitů střední pevnosti je hodnocena na základě průměrné váhy 80 kg. 

Jste průměrný spáč 68 kg – 90 kg 

V tomto případě budete mít s vybíráním matrace nejméně práce. Většina matrací je totiž určena pro lidi s průměrnou váhou. Cokoli z řady univerzálního pohodlí nebo jakákoli matrace charakterizovaná jako střední, středně tvrdá, nebo s hodnocením 5–7 z 10 (kdy 10 je nejtvrdší), se pro vás skvěle hodí. 

Jste těžší spáč 90 kg a více

Těžší váha vyvíjí větší tlak na matraci, takže se tomu musíte přizpůsobit. Hledejte takové, které mají vrstvu pohodlí nejméně 10 cm. To zajistí stálou podporu a pohodlí pro vaši váhu. Pokud máte extrémní potřebu chlazení anebo potřebujete matraci s výjimečnou podporou hran, pravděpodobně budete muset zvážit luxusní matrace. Pokud pro vás tyto potřeby nejsou tak důležité, můžete se více zaměřit na pěnovou variantu, kde získáte lepší konturovací objetí a tvarování těla.

Matraci byste vždy měli přizpůsobit svému tělu a rozhodně se neřídit jen podle ceny. Zvažte, že investujete do svého zdraví. Dopřejte si příjemný, a hlavně kvalitní spánek.

- Komerční sdělení -spot_img

čtení ke kávě

- Komerční sdělení -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -spot_img