5.6 C
Prague
Pondělí, 5 prosince, 2022

Jak si poradit s úložnými prostory v malém bytě?

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -spot_img

Těžko najít domácnost, ve které by nebyl problém s úložnými prostory. Po čase se v celém bytě hromadí různé krabice, bedny a tašky s věcmi, pro které už není místo ve skříních a nacházejí útočiště na nich nebo pod nimi či v různých mezerách a nikách. Chaos vede k nepořádku, který je umocněný neustálým hledáním „ukrytých“ věcí. Vrátit do bytu pořádek je snadné, stačí se řídit pravidly pro úklid a zorganizovat interiér tak, aby se zužitkoval každý centimetr.

Čím začít? Úklidem!

Uklízet a zejména vyhazovat věci se nikomu nechce. Každý v sobě nemá skrytou Marii Kondo, která je světovou expertkou na úklid a likvidaci nepotřebných věcí, ale i tak je nutné se pustit do práce a zbavit se všeho, co se nepoužívá více než jeden či dva roky. Funkční věci se vyplatí prodat nebo darovat za odvoz, vše ostatní musí putovat nemilosrdně do popelnice. Během úklidu se pak také objeví velké množství předmětů, o jejichž existenci už nikdo z rodiny ani nevěděl. Při generálním úklidu je třeba počítat, že vyklidit každou místnost trvá přibližně jeden den.

Nábytek s neomezenou variabilitou

Po několika dnech třídění a vyhazování se objeví sice dostatek prostoru pro uložení stávajících věcí, mnohdy ani to nestačí, proto je dobré zorganizovat interiér tak, aby nepřišel vniveč žádný volný prostor. Pro tyto účely se hodí pořídit nábytek na míru v truhlářství Praha, protože nabízí neomezenou variabilitu v policovém nebo tyčovém uspořádání. Navíc vestavěné skříně dokáží zaplnit niky i jiná naprosto zbytečná místa, kde se povětšinou jen vyskytuje prach. Funkční a praktický nábytek celkově uleví interiéru, doplňky jej pak mohou zútulnit.

Trendem jsou přírodní materiály

A jaké trendy v bytovém designu nyní panují? S dřevem a masivem se výtečně snoubí přírodní materiály. Velmi oblíbené jsou vlněné koberce nebo lněné přehozy nebo povlečení, dokonalého looku se docílí pomocí doplňků z mořské trávy. Efektně vypadají košíky nebo různé úložné krabice z této přírodní suroviny. Obdobně interiéru dodají lesku lampy nebo osvětlení z korku a bambusu. Vše mohou korunovat různé patchworkové polštáře nebo bytový textil ve světlých odstínech, které doladí příjemnou atmosféru.

- Komerční sdělení -spot_img

čtení ke kávě

- Komerční sdělení -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -spot_img