5.4 C
Prague
Pondělí, 5 prosince, 2022

Cukr trochu jinak: Využijete ho i v domácnosti či zahradě

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -spot_img

  • Proti pachu – stačí ho jednoduše nasypat a nechat působit, výborně eliminuje pach z nádob.
  • Proti hmyzu – smíchejte jeden díl cukru a jeden díl prášku do pečiva a směs nasypte na místa, kde se vyskytuje. Je to ekologický způsob, jak se zbavit nepříjemných brouků v bytě.
  • Na výživu květů – jednou do měsíce připravte roztok z 2 lžic cukru a 2 lžic octa na půl litru vody a polijte jím květiny. Ty se vám za takovou péči poděkují bujným kvetením. Používejte i v řezaných květinách, vydrží mnohem déle. Pokud budete přesazovat květiny do substrátu, přidejte i troška cukru – podpoříte jejich v růstu.

Výborné triky do každé kuchyně

  1. Nejjednodušší způsob, jak vyčistit mlýnek na maso, je rozdrcen v něm surový brambora.
  2. Pokud nechcete, aby se vám do mouky dostal hmyz a moly, vložte do ní několik stroužků neloupaných česneku.
  3. Nehezké mastné skvrny na koberci odstraníte, jestliže na skvrnu nasypete trochu vanilkového pudingu, necháte působit 20 minut a vysajete.
  4. Na umytí kuchyňské linky je ideální obyčejný zelený šampon (kopřivový nebo březový). Dejte pár kapek do vody a omyjte všechny plochy. Povrch zůstane krásně lesklý, bez šmouh.
  5. Formičky na pečení vyčistíte všechny najednou tak, že do hrnce nalijete tolik vody, aby byly všechny formičky ponořené. Když voda sevře, přidáte 3 balíčky prášku do pečiva, povaříte ještě 3 minuty a složíte. Formičky nechte namočené ve vodě přes noc, poté je opláchněte pod tekoucí vodou a vysušte. Budou jako nové.
- Komerční sdělení -spot_img

čtení ke kávě

- Komerční sdělení -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -spot_img