5.6 C
Prague
Pondělí, 5 prosince, 2022

Ceny zlata pokračují v prolamování rekordů

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -spot_img

Důvodem prudkého růstu zlata je podle expertů nejistota investorů týkající se vývoje koronakrize.

NEW YORK / FRANKFURT NAD MOHANEM. Ceny zlata pokračují v prolamování rekordů. Spotová cena zlata se o 15.49 h SELČ se nacházela s plusem 28,90 USD nebo 1,42% na 2067,02 USD (1743,73 eura) za unci (31,1 gramu).

Prosincový kontrakt na zlato na burze COMEX se o 15.39 h SELČ prodával po 2073,30 USD za unci. To bylo o 24 USD nebo 1,17 USD vyšší ve srovnání se středeční (5. 8.) zavírací cenou.

Ceny zlata aktuálně podporují obavy z vyostření koronakríze. Od začátku roku se zlato posílilo přibližně o 36%. Cena v eurech se ve čtvrtek dostala rovněž na nový rekord přes 1743 eur za unci.

Důvodem prudkého růstu zlata je podle expertů nadále velká nejistota investorů týkající se vývoje koronakrízy.

Počet nových infekcí roste iv Evropě, když už předtím se situace zhoršila v USA. Nervozitu na finančních trzích rovněž způsobuje zvyšování napětí ve vztazích mezi Čínou a USA.

„Rámcové podmínky nadále podporují robustní poptávka ze strany investorů,“ popsal náladu na trhu se zlatem komoditní expert Commerzbank Carsten Fritsch.

Podle něj sice převažují argumenty podporující zlato, ale nárůst cen je příliš velký, proto nevylučuje pokles v nejbližších dnech.

- Komerční sdělení -spot_img

čtení ke kávě

- Komerční sdělení -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -spot_img