5.4 C
Prague
Pondělí, 5 prosince, 2022

Aktuálně z naší metropole

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -spot_img

Aktuální horké téma v Praze je opět coronavirus. Podle aktualizovaného vyhodnocení epidemiologické situace je Praha i nadále na semaforu nákazy na oranžovém stupni, což znamená pohotovost při počínajícím komunitním přenosu onemocnění Covid-19. Je proto nutné, aby hygienici ruku v ruce s Ministerstvem zdravotnictví přistoupili k přísnějším protiepidemickým opatřením.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch opětovně žádá Pražany, ale současně i obyvatele celé naší republiky, aby byli zodpovědní k sobě i ostatním a dodržovali ta nejzákladnější hygienická pravidla od mytí rukou, dostatečných rozestupů a používání roušek či respirátorů na frekventovaných místech, nyní tedy zejména uvnitř budov a dopravních prostředků. Při sebemenším podezření na coronavirus je třeba kontaktovat lékaře. To však není úplně snadné, neboť děti a mladší generace často mívají onemocnění asymptomatické, což je o to horší, že vlastně nevědomky Covid–19 na své spoluobyvatele přenášejí. Virus se však nešíří jen mezi obyvatelstvem Prahy, ale postupně i v jiných regionech. S příchodem podzimu, kdy populace běžně trpí rýmou, různými virózami, nachlazením a záněty horních cest dýchacích, lze očekávat situaci ještě závažnější.

I přes to všechno Praha žije naplno. Není to tak, jako na jaře – v první fázi epidemie, kdy lidé zůstávali povinně ve svých domovech a do práce či za nákupy vycházeli jen občas. Nyní se prozatím konají i různé kulturní akce, avšak za dodržování přísných hygienických podmínek. Jednou z takových akcí je festival Praha září, který započal 8. září 2020 na Výstavišti Praha a bude trvat – tedy pokud Pražany coronavirus takzvaně „nezažene do kouta“ – až do 28. září. A nyní malá programová ochutnávka:

La Putyka, Lucie, The Tap Tap, Khamoro, Tanec Praha, Swingová tančírna, Febio Fest, Divadlo Minor, Tonya Graves, Mladí ladí jazz, Vlasta Rédl, Izraelský večer, Dvořákova Praha, Magnezia Litera, Mezinárodní festival dokumentárních filmů, a mnoho dalších umělců a kulturních pořadů.

- Komerční sdělení -spot_img

čtení ke kávě

- Komerční sdělení -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -spot_img